Monthly Archives: Sierpień 2019

Bądźmy uczuleni na osoby kręcące się nocą w naszej okolicy

Dziś w nocy otrzymaliśmy wiadomość, że w rejonie ulicy Krótkiej i Dworcowej kręci się osoba w kapturze, zaglądająca przez okna domów. Skontaktowałam się z sucholeską policją, żeby dowiedzieć się szczegółów zdarzenia.

Funkcjonariusze uspokajają, że nie każdy taki przypadek jest próbą włamania czy rozpoznania terenu. Zdarzają się przypadki, kiedy mieszkańcy wracający późno w nocy mylą swoje posesje, i wchodzą np. na podwórko obok.

W poniedziałek będę rozmawiała z komendantem nt. możliwości zwiększenia na stałe nocnych patroli w Golęczewie. Bądźmy czujni.

Wnioski o zawarcie umowy na odprowadzenie ścieków

Przypominamy, że z godnie z załączonym pismem do 16.08 2019 r. w UG można złożyć wniosek o zawarcie umowy na odprowadzenie ścieków z podaniem danych kontaktowych (numer telefonu lub adres email).
 
Z uwagi na zamknięty UG 16.08.2019 r. termin został przedłużony do 23.08.2019 r.
 
Powyższa informacja dotyczy mieszkańców Golęczewa ulice:
Akacjowa, Boczna, Czereśniowa, Dworcowa (od DK11 do Promienistej), Jesionowa, Kwiatowa, Lipowa (od Kwiatowej do Dworcowej), Oświatowa, Polna, Promienista i Strażacka.

Rzutnik w świetlicy wiejskiej w Golęczewie

Zakup i montaż rzutnika to kolejny zrealizowany punkt finansowany ze środków z Funduszu Pobudzania Aktywności Obywatelskiej na rok 2019.

Na przełomie czerwca/lipca 2019 r. w świetlicy zamontowano rzutnik, który został zintegrowany z automatyczną windą i ekranem. Dodatkowo w dwóch miejscach świetlicy zamontowano estetyczne skrzynki, które ułatwią korzystanie z okablowania niezbędnego do połączenia rzutnika z laptopem. Dzięki temu użytkowanie rzutnika podczas zebrań wiejskich, występów czy seansów filmowych będzie bardziej komfortowe.

Dziękuje wspaniałej i bardzo cierpliwej ekipie z firmy STAGE SERVICE SYSTEM ANDRZEJ MŁODZIEJOWSKI za współpracę, sprawny montaż i realizację oraz za sprostanie moim pedantycznym wymaganiom.

Dziękuje również przedstawicielowi Rady Sołeckiej Panu Arkowi Bryś za wsparcie na całym etapie realizacji inwestycji i pomoc.

Zwolnij kierowco na ul. Lipowej oraz na wszystkich innych ulicach remontowanych w Golęczewie

Ulica Lipowa jest jedną z głównych dróg wyjazdowych z Golęczewa. Obecnie droga jest w remoncie i jest utwardzona grubym tłuczniem.
 
Niestety zaobserwowaliśmy (ale również zgłaszają to mieszkańcy), że użytkownicy tej drogi zachowują się jakby zapomnieli, że droga jest w remoncie i nie dostosowują prędkości jazdy do panujących tam warunków.
 
W rezultacie kamienie wystrzeliwują spod kół jak z procy, a rowerzyści i piesi, którzy są również użytkownikami tej drogi oraz pobocza nie mają szans w starciu z latającymi kamieniami.
 
Bardzo proszę kierowców o dostosowanie prędkości do warunków tam panujących.

Wejście na peron w kierunku Poznania od ul. Dworcowej w Golęczewie

W związku z pojawieniem się schodków przy wejściu na peron w kierunku Poznania od ul. Dworcowej zwróciłam się z prośbą do UG o informacje, w jaki sposób będzie zapewnione dojście na peron dla osób niepełnosprawnych, rodziców z wózkami czy rowerzystów.

Otrzymałam informacje, że dojście na peron dla wyżej wymienionych użytkowników będzie zapewnione od drugiej strony budynku dworca, od strony budowanego ciągu pieszo-rowerowego.

Nagłośnienie na peronach w Golęczewie

W drugim tygodniu lipca 2019 r. na dworcu w Golęczewie uruchomiono sygnały dźwiękowe rogatek oraz komunikaty kolejowe. W odczuciu mieszkańców ulic położonych w sąsiedztwie przejazdu sygnały oraz komunikaty były zbyt głośne i znacznie utrudniały im funkcjonowanie zarówno w dzień jak i w nocy, dlatego skontaktowałam się z przedstawicielami UG oraz firmy PIB Kopacki – podwykonawcy PLK na linii kolejowej 354 Poznań – Piła odpowiedzialnym za nagłośnienie.

Przez parę dni było testowane natężenie głośności (zarówno w dzień jak i w nocy), i po paru próbach udało się wypracować kompromis.

Dziękuje Panu Piotrowi Klimko odpowiedzialnemu za nagłośnienie oraz mieszkańcom zaangażowanym w sprawę za chęć współpracy i wypracowanie wspólnego kompromisu.

 

 

 

Zlikwidowane przejazdy kolejowe w naszej gminie

W tym roku przy okazji modernizacji linii kolejowej 354 Poznań- Piła PLK zostały zlikwidowane trzy przejazdy kolejowe:

*na ul. Cichej/Spokojnej;

*Wargowska nad torem;

* Złotkowo/Pasieka

Decyzje były podejmowane na przełomie roku 2015/2016.

W tym tygodniu pojawiło się nowe oznakowanie w miejscach zlikwidowanych przejazdów kolejowych. Jednocześnie informuje, że zgłosiłam prośbę o przestawienie znaku lub postawienie dodatkowego oznakowania przy zjeździe z Szosy Poznańskiej (S11) na ul. Spokojną. Znak informujący o „ślepej uliczce” na tej ulicy został zamontowany za ostatnim budynkiem mieszkalnym, co powoduje, że kierujący samochodami, które wjeżdżają na ul. Spokojną z Szosy Poznańskiej (S11) po ujrzeniu znaku nie są wstanie z niej zawrócić.

Otrzymałam również informacje z UG, że zgodnie z Uchwałą budżetową zatwierdzoną na tegorocznej czerwcowej sesji Rady Gminy została zwiększona pula pieniędzy na niezbędne utwardzenia dróg między innymi w Golęczewie. W związku z tym odcinek drogi dojazdowej do przejazdu kolejowego na ul. Czereśniowej zostanie utwardzony i zostaną położone płyty betonowe. To jest odcinek od drogi serwisowej, tj. ul. Gottlieba Daimlera do przejazdu kolejowego przy ul. Czereśniowej. Prace już się rozpoczęły w związku z tym przejazd kolejowy na ul. Czereśniowej został tymczasowo zamknięty.

Odpowiadając również na zapytania mieszkańców dotyczących uzupełnienia/naprawienia nawierzchni przed przejazdem kolejowym na ul. Tysiąclecia informuję, że odtworzenia nawierzchni asfaltowych dróg przy przejazdach kolejowych, wykonywane będą zgodnie z przyjętymi ustaleniami pomiędzy Gminą a PKP. Gmina w ramach realizowanych inwestycji drogowych, wykona nowe nakładki z masy bitumicznej, dowiązując się do nawierzchni ułożonych na przejazdach. Prace wykonane zostaną również w zakresie dojść dla pieszych i rowerzystów. Wszystkie odcinki uszkodzonej, czy pominiętej nawierzchni, zostaną niezwłocznie uzupełnione.