Monthly Archives: Październik 2019

Poszukiwany sprawca zdarzenia na ul. Dworcowej

EDIT: Akcja zakończona – sprawca jest znany. Przyznał się i pokryje wszystkie koszty kolizji drogowej. Serdecznie dziękuję mieszkańcom za szybką reakcję i przegląd swoich kamer.

—————————————————————————————————————————————-

Minionej nocy z 17. na 18. października między godziną 21:30 a 5:30 kierowca samochodu (prawdopodobnie osobowego) zniszczył tablicę ogłoszeń znajdującą się naprzeciwko sklepu na ul. Dworcowej. Ślady wskazują, że samochód przyjechał/oddalił się ulicą Dworcową. Ta gablota została wykonana z budżetu sołectwa za ok. 8-9 tys. zł. Nie mamy pieniędzy w budżecie na wykonanie nowej gabloty.

Proszę wszystkich mieszkańców, zarówno ulicy Dworcowej, jak i wszystkich ulic wyjazdowych z Golęczewa, którzy mają monitoring na swoich posesjach, o sprawdzenie nagrań z minionej nocy. Zniszczenia są na tyle poważne, że samochód powinien być przynajmniej częściowo uszkodzony.

Jeżeli ktoś posiada informacje o sprawcy zdarzenia, może je przekazać Pani Sołtys (tel. 792 03 09 80), dzielnicowemu (tel. 61 841 30 10, patrol 698 084 696), lub napisać na fanpage’u Sołectwa.

Wielki Test o Gminie Suchy Las

W sobotę 26. października 2019r. w sucholeskim Centrum Kultury odbędzie się Wielki Test o Gminie Suchy Las 2019. W teście udział mogą wziąć miłośnicy i pasjonaci lokalnej historii, a także wszyscy, którzy chcą po prostu sprawdzić swoją wiedzę na temat gminy Suchy Las, a przy okazji świetnie się bawić. Zespoły mogą liczyć dwie osoby. Nasze Sołectwo reprezentować będą mieszkańcy – Jarosław Rewers i Przemysław Rewers.

Chętni mogą zapisywać się do 23.10.2019r. Zapisy na stronie ➡️ https://wielkitest.suchylas.pl/zapisy/

“KINO PRZY REMIZIE” w roku szkolnym 2019/2020

17 października (czwartek) o godz. 16:30, w świetlicy wiejskiej w Golęczewie rozpoczyna się cykl spotkań “KINO PRZY REMIZIE”

Pan Arek Bryś podczas pierwszego seansu w tym roku szkolnym będzie wyświetlał film pt. “Wszystkie psy idą do nieba”

Podczas seansu dla dzieci i dorosłych będzie przygotowana słodka albo słona niespodzianka.

Wstęp wolny.

Zapraszamy!!

Ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów 800 080 222

Od 01 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Poniżej wiadomość, którą otrzymali rodzice dzieci uczęszczających do jednej z Poznańskiej szkoły podstawowej.

800 080 222
– rusza całodobowa bezpłatna infolinia
dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy
w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej
i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się
ze specjalistami z
Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie
w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których
nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi.
Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet
w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się
po wsparcie.

W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA
to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej
ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Inwestycje w Golęczewie

Wczoraj został zakończony remont odcinka ul. Kwiatowej od ul. Czereśniowej do ul. Polnej i jest już przejezdny.
 
Dzisiaj rozpoczęły się prace na ul. Czereśniowej w kierunku przejazdu kolejowego, w związku z tym przez parę dni wystąpią utrudnienia w ruchu.
Rozpoczęła się inwestycja na skrzyżowaniu ul. Lipowej, Tysiąclecia i Dworcowej, będą występować dodatkowe utrudnienia w ruchu.
Inwestycja na ul. Dworcowej w kierunku Zielątkowa powinna się zakończyć przy dobrej pogodzie na początku grudnia.
Na dzień dzisiejszy proponowany wyjazd i wjazd do Golęczewa to ul. Golęczewska (kierunek do Chludowa).  
 

Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

W sobotę 05 października 2019 r. nad stawem w Golęczewie odbyły się Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy przede wszystkim zapału i wytrwałości, bo w tym dniu było zimno i padało.

Jeszcze raz gratulujemy młodym wędkarzom i organizatorom tego wydarzenia.

Więcej na stronie FB
FB – Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Golęczewo