Monthly Archives: Styczeń 2019

OSP Golęczewo – 10 stycznia 2019 roku – dzień szczególny

W dniu wczorajszym tj. 10 stycznia 2019 roku o godzinie 22.00 w świetle rac i przy dźwiękach syren, w towarzystwie zaprzyjaźnionych drużyn OSP, przy obecności wielu mieszkańców, a także przybyłych gości, przyjechał do swojego miejsca garażowania upragniony ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy.
Tym samym OSP Golęczewo w swoich garażach posiada już trzy najnowocześniejsze jednostki wraz z osprzętem dla ratowania życia i mienia obywateli.

Składamy najserdeczniejsze gratulacje.

Sołtys wraz z Radą Sołecką wsi Golęczewo

Mamy Pomnik Przyrody „Dąb Niepodległości”

W ferworze przygotowań rocznicowych 100-lecia Niepodległości oraz 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, które w sposób oczywisty musiały odbyć się również w Golęczewie, zapomniano lub też przeoczono, Uchwałę Rady Gminy Suchy Las Nr III/ 37/18 z dnia 18 grudnia 2018 roku, w sprawie ustanowienia pomnika przyrody.

Miło nam poinformować, że z inicjatywy oraz wniosku Sołtysa wsi Przemysława Majkowskiego ustanowiono Pomnikiem Przyrody drzewo „Dąb Niepodległości” (dąb szypułkowy, łac. Quercus robur), rosnący na gminnej działce znajdującej się u zbiegu ulic Dworcowej i Lipowej za figurą Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej.

W ten oto sposób wieś Golęczewo wzbogaciła się o jeszcze jeden niepowtarzalny pomnik, który doskonale wpisuje się w to szczególne miejsce. Nasz „Dąb Niepodległości” dodaje swoim byciem, i to bez względu na porę roku, czy też porę dnia, majestatu i powagi, swoim trwaniem skłania do refleksji i zadumy.

Ktoś go w końcu posadził, wybrał czas i miejsce.

Poznajmy warianty korytarzowe przebiegu drogi S-11 przed spotkaniem

Jeszcze spojrzenie na przedstawione warianty korytarzowe przebiegu drogi S-11.

Zapraszamy do udziału w dyskusji na ten temat,
świetlica w Golęczewie
w dniu 9 stycznia 2019 r. o godz. 16.00.

https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/28305/S11-Oborniki-Poznan

https://www.gddkia.gov.pl/frontend/web/userfiles/articles/s/s11-oborniki-poznan_28305/Plan%20orientacyjny%20S11%20O-P-page-001.jpg