Monthly Archives: Czerwiec 2019

Wnioski o zawarcie umowy na odprowadzenie ścieków

Informacja dla mieszkańców Golęczewa ulice:
Akacjowa, Boczna, Czereśniowa, Dworcowa (od DK11 do Promienistej), Jesionowa, Kwiatowa, Lipowa (od Kwiatowej do Dworcowej), Oświatowa, Polna, Promienista i Strażacka.

Mieszkańcy zainteresowani złożeniem wniosków o zawarcie umowy na odprowadzenie ścieków z podaniem danych kontaktowych (numer telefonu lub adres email), mogą również pobrać wniosek na dyżurze Pani Sołtys w świetlicy wiejskiej

4 lipca 2019 r. (czwartek) w godzinach od 18.00 do 19.00

Znak przy stawie wyprostowany.

Jakiś czas temu znak przy stawie przy ul. Tysiąclecia w Golęczewie został uszkodzony przez nieznane osoby, po moim zgłoszeniu został już wyprostowany.

Bardzo proszę w przypadku zauważenia takiego zdarzenia na gorąco o niezwłoczne zawiadomienie Straży Gminnej lub Policji, za takie uszkodzenia powinien odpowiedzieć sprawca zdarzenia. Niech nasze gminne pieniądze nie idą na takie naprawy.

Przypominam najważniejsze telefony alarmowe.

* Policja – Komisariat w Suchym Lesie
tel. 61 8413-010, 0698-084-696 patrol
* Straż Gminna w Suchym Lesie
tel. 61 8125-181, 0606-310-419 patrol
* Straż Pożarna 998
* Pogotowie ratunkowe 999
* Numer Alarmowy 112
* Pogotowie Energetyczne 991
* Pogotowie Gazowe 992
* Pogotowie Ciepłownicze – 993
* Pogotowie techniczne Aquanet – 994

Gotowi do Ratowania. Warto przeczytać i zastosować. !!!

Poniżej informacje, które zostały umieszczone również na naszym Facebooku Fb.me/solectwogoleczewo

Gotowi Do Ratowania

Uprzejmie się przypomina, że Jazda w kasku nie boli ☝️🤝👌Rower, deska, rolki, hulajnoga … Lepiej w kasku 🚴‍♂️🛹

☝️ Drodzy rodzice i opiekunowie dzieci, pamiętajcie, aby wasze pociechy podczas aktywności rowerowo-rolkowo-deskowo-hulajnogowo wszelakich 😁ZAWSZE miały zapiętą na głowie “skorupkę” 👌😎

☝️ Drodzy rodzice i opiekunowie dzieci – ta zasada dotyczy również i Was 🤝

Z ratowniczymi pozdrowieniami,
GOTOWI DO RATOWANIA

Impreza plenerowa “Pałac ze Sztuką”

Fundacja ARS BONITAS zaprasza na rodzinną imprezę plenerową “Pałac ze Sztuką”. Impreza współfinansowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Powiat Poznański, adresowana jest do mieszkańców Powiatu Poznańskiego.

WSTĘP WOLNY! Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty taneczne poprowadzi Blanka Rische -tancerka i choreografka, instruktorka tańca orientalnego belly dance, kulturoznawczyni. Od 10 lat prowadzi w Poznaniu własną szkołę tańca Blancari Bellydance. W Nieszawie poprowadzi dla wszystkich zainteresowanych naukę 3-6 tańców z różnych kręgów stylistycznych i kulturowych.

W koncercie muzyki operowej, operetkowej, musicalowej i filmowej wystąpią: Agnieszka Sokolnicka – primadonna operowa, wokalistka zespołu Sopranissimo, Wojciech Sokolnicki – tenor, wokalista zespołu “Tre Voci”. Giselle Czureja – młoda adeptka sztuki wokalnej.

Widowisko plenerowe “Żuk Królewski Robaczek” przygotowane przez poznański Asz Teatr jest interaktywną, angażującą publiczność bajką dla dzieci. Żuk, dzielny robaczek, mieszka w stajni razem z królewskim koniem. Żyje więc po królewsku i po królewsku też wojuje. Czego więcej może pragnąć? Własnego królestwa oczywiście. Wyrusza więc w podróż za siedem łączek i polanek, by odnaleźć swych poddanych. Czy mu się uda? Przyjdźcie, przygalopujcie, przypełznijcie, przylećcie zobaczyć.

Widowisko plenerowe – spektakl musicalowy w wykonaniu aktorów poznańskiego Asz Teatru pt.: “Nic o Tobie nie wiem”. Ada, która nie martwi się tym, że wiele rzeczy nie wypada. Jej papa, nieco tylko onieśmielony Pan Prezes, który prowadzi poszukiwania delikatnej natury. Czekająca na kogoś gwiazda filmowa Hanka. Przewodnicząca Towarzystwa Higieny Moralnej i Osobistej, bardzo zwracająca uwagę na formy. Marta, zniechęcona do mężczyzn przez przygodę z Nikodemem. Wszyscy spotykają się w kawiarni Pana Dodka, (nie aż tak zimnego drania). Czy gdy „znów zakwitną białe bzy”, „miłość wszystko wybaczy”, ktoś usłyszy „chcesz to mnie bierz” , a ktoś subtelniej wyszepta „nikt, tylko ty” i wreszcie wyjaśni się „o czym marzy dziewczyna”?
Spektakl inspirowany tradycją międzywojennej komedii muzycznej z piosenkami najważniejszych twórców tamtych lat: Juliana Tuwima, Mariana Hemara, Andrzeja Własta, Jerzego Petersburskiego i Henryka Warsa.
Zapraszamy do pełnego dowcipu i poezji świata, który bezpowrotnie odszedł pewnego wrześniowego poranka.

Warto skorzystać!!! “Poznaj swojego sąsiada”.

Fundacja PETRA senior razem z Powiatem Poznańskim i Fundacją Akceptacja zaprasza do udziału w spacerach z cyklu “Poznaj swojego sąsiada”.

Podczas wspólnych spacerów będziemy mieli okazję zapoznać się z atrakcjami turystycznymi oraz walorami krajoznawczymi znajdującymi się na szlakach powiatu poznańskiego, będziemy mogli zdobyć wiedzę o regionie i jego dziedzictwie kulturowym. Wspólne przemierzanie szklaków będzie dla nas okazją do spotkań towarzyskich oraz poznania nowych osób, które zamieszkują inne gminy powiatu poznańskiego.

Spotkania na szlaku będą także okazją do spotkań międzypokoleniowych oraz wymiany doświadczeń.
Aktywny tryb życia powinien prowadzić każdy z nas, niezależnie od wieku. Ruch wywiera bowiem zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, dzięki czemu czujemy się lepiej. Spacery w których weźmiemy udział połączone ze zwiedzaniem regionu, w którym się żyjemy, to znakomity sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Wspólne spotkania na szlaku oraz podczas biesiadowania mogą wpłynąć również na wzmocnienie relacji międzyludzkich.

Na trasie każdego ze spacerów toczyć się będzie gra terenowa. W czasie biesiadowania (ognisko) dostępny będzie namiot medyczny w którym zachęcać będziemy do nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przerwa to także czas na animacje dla najmłodszych uczestników naszych spacerów.

Do uczestnictwa we wspólnych spacerach zapraszamy mieszkańców ze wszystkich gmin powiatu poznańskiego. W każdym spacerze może wziąć udział 35 osób. Każda osoba może skorzystać z jednego spaceru. Zapewniamy poczęstunek na trasie.
Dojazd na START i powrót każdy zapewnia sobie we własnym zakresie.
Osoby niepełnoletnie muszą być pod opieką opiekuna.

Zapisy i szczegóły dostępne pod numerem telefonu:
724 966 584

Szczegóły dotyczące tras znajdują się na plakatach.

Zapchana studzienka na ul. Tysiąclecia.


Mieszkanka Golęczewa zgłosiła, że w sobotę był problem z odpływem kanalizacji
na ul. Tysiąclecia, po zaalarmowaniu Pogotowia wodociagowo-kanalizacyjnego okazało się,
że studzienka w ulicy została zapchana kawałkami betonu.
 
Dzisiaj otrzymałam z UG oficjalne stanowisko w tej sprawie:
 
“Gmina Suchy Las informuje, iż prace związane z budową kanalizacji w ulicy Tysiąclecia zostały odebrane przez Aquanet. Podczas czynności odbiorowych studzienki zostały sprawdzone, były czyste oraz drożne.”
 
Podczas rozmowy telefonicznej z urzędnikiem UG otrzymałam informacje, że są znane przypadki gdzie pracownicy firm oraz mieszkańcy podczas remontów, budowy domów, stawiania płotów, podczas np. czyszczenia wiader, taczek z resztek zapraw albo resztek płynnego betonu odprowadzają ścieki na ulicę, które twardnieją i w konsekwencji zapychają studzienki. Nawet niewielka ilość takich pozostałości może doprowadzić do zapchania studzienki.
W przypadku zauważenia niedrożności studzienek proszę bezpośrednio dzwonić pod nr 994
do Pogotowia wodociągowo-kanalizacyjnego.
 
Otrzymałam również informacje, że zgodnie z Regulaminem utrzymania ulic i placów oraz zieleni na terenie Gminy Suchy Las w roku 2019 wpusty deszczowe (kratki) w ul. Tysiąclecia w Golęczewie są czyszczone dwa razy w roku (wiosna, jesień). W tym roku były czyszczone w marcu.
 
W przypadku niedrożności wpustów (kratek) informacje proszę zgłaszać do UG do Referatu Komunalnego do Pana:
 
Kacpra Tymka         
pok. nr 105
tel. 61 8926-533