Monthly Archives: Październik 2019

Uroczystość Wszystkich Świętych w Sanktuarium pw. Narodzenia NMP w Sobocie

W piątek 1.11.2019 r. przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. na cmentarzu parafialnym o godz. 11.00. Natomiast tego dnia dla tych, którzy nie uczestniczą we Mszach św. na cmentarzach o godz. 8.00. Msza św. w kościele w Sobocie. Wieczorem o godz. 20.00. na cmentarzu różaniec za naszych bliskich zmarłych. JEŻELI POGODA NA TO POZWOLI!!!

Spowiedź w czwartek, tj. 31.10.2019 r. od godziny 16.00  do godziny 17.30.

 

Uwaga AWARIA!!!

Awaria wody została usunięta.

Zasuwy zostały otwarte. (g. 17.16)

—————————————————————————————————————————————-

Przed chwilą otrzymałam informację od kierownika budowy Firmy Wuprinz, że podczas prac na ul. Dworcowej zostało zerwane przyłącze wodne niezinwentaryzowane na mapie.

W związku z powyższym zostały zamknięte zasuwy. Wody nie będzie w całym Golęczewie przez parę godzin.

Awaria jest już usuwana.

Inwestycje w Golęczewie

Nawierzchnia na ul. Czereśniowej do przejazdu kolejowego i ul. Gottlieba Daimlera została przygotowana do użytkowania. Na odcinku 200 m została wykorytowana i ubity został gruz, pozostała część została wyrównana.

Prawdopodobnie w tym tygodniu rozpocznie się układanie drugiej nitki drogi asfaltowej na ul. Dworcowej, planowane zakończenie inwestycji w tym rejonie to koniec grudnia, ale wszystko wskazuje na wcześniejsze zakończenie prac (prawdopodobnie listopad 2019 r.).

Kwiatowa od ul. Czereśniowej do ul. Polnej została również wykorytowana i ubity został gruz.

Do końca grudnia zostanie wyrównana ul. Kwiatowa od ul. Lipowej do ul. Polnej i zostanie wysypane kruszywo.

Na odcinku 150 m na ul. Oświatowej do końca listopada zostanie położony asfalt.

W związku z Państwa zapytaniami dotyczącymi podłączeń do sieci kanalizacji sanitarnej na poszczególnych ulicach, poniżej informacja z UG.

1.Odbiory sieci kanalizacji sanitarnej odbywają się ze Spółką Aquanet etapowo (nie wszystkie ulice jednocześnie);

2.Gmina Suchy Las nie otrzymała od Wykonawcy jeszcze żadnej dokumentacji powykonawczej związanej z Golęczewem;

3.Podłączenie do wybudowanej studzienki może nastąpić dopiero po potwierdzeniu z urzędu gminy, że taka możliwość już istnieje;

4.Muszą być wykonane odbiory z Aquanetem oraz zakończona procedura zgłoszenia zakończenia robót w nadzorze budowlanym;

5.UG będzie informować o możliwości składania wniosków przez Sołtysa, tablice ogłoszeń, stronę internetową, można też zadzwonić do urzędu na nr tel. 61 8926-285 (Anna Stachowiak);

6.Warunkiem podłączenia się do kanalizacji sanitarnej jest posiadanie umowy z Aquanetem na odprowadzenie ścieków.

Uwaga!!! Autobusy linii 905 i 907 wróciły na swoje trasy.

Dzisiaj zostaliśmy zaskoczeni powrotem linii 905 i 907 na zwykłą trasę. Przed 6 rano od mieszkanki otrzymałam informację że autobusy jadą już rozkładową trasą oraz prośbę o sprawdzenie, czy tak już będzie.

Po moim kontakcie z ZKP okazało się że trasa awaryjna została odwołana. Podczas rozmowy wyraziłam zdziwienie i zaniepokojenie że na stronie internetowej i na przystankach brak jest informacji o odwołaniu awaryjnej trasy.

Na ten moment tymczasowe słupy przystankowe na ul. Tysiąclecia zostały położone na ziemi, żeby nie myliły pasażerów. Poinformowano mnie, że jeszcze dzisiaj tymczasowe przystanki autobusowe zostaną usunięte a użytkownicy autobusów powiadomieni o zmianie.

22 października 2019 r. odbyło się uroczyste wręczanie Jubilatom Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

We wtorek 22.10.2019 r. Pary Małżeńskie z 50 letnim stażem małżeńskim w restauracji Estella uroczyście obchodziły Złote Gody.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Wójt Gminy Grzegorz Wojtera odznaczył Medalami każdą z par małżeńskich za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Miałam przyjemność uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu i złożyć Gratulacje Jubilatom w swoim imieniu, Rady Sołeckiej i mieszkańców Sołectwa Golęczewa.

W tym roku Jubilatami z Golęczewa były trzy pary:
Państwo Gabriela i Czesław Bryła
Państwo Kozieł Ewa i Stanisław
Państwo Wylegała Hanna i Zbigniew

Państwu Bryła i Wylegała miałam przyjemność pogratulować oraz wręczyć Listy Gratulacyjne i kwiaty na uroczystości. Ponieważ Państwo Kozieł nie mogli uczestniczyć w uroczystości w tym samym dniu w domu Jubilatów wręczyłam osobiście medale i upominki z UG oraz List Gratulacyjny i kwiaty. Dziękuje za sympatyczne przyjęcie mnie w swoim domu.

Jeszcze raz Gratulujemy i życzymy kolejnych lat wspólnie spędzonych razem.

Wielki Test o Gminie Suchy Las 2019

W sobotę 26 października 2019 r. w sucholeskim Centrum Kultury odbył się Wielki Test o Gminie Suchy Las 2019.

Nasze Sołectwo reprezentowali
Jarosław Rewers, członek Rady Sołeckiej Sołectwa Golęczewo i Przemysław Rewers, mieszkaniec Golęczewa.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasi reprezentanci zdobyli drugie miejsce!!!

Bardzo, bardzo gratulujemy i jesteśmy dumni z naszych mieszkańców. 😊😁😅

W konkursie:
I miejsce zajęły Anna Ankiewicz i Agnieszka Wawrzyniak
III miejsce zajęły Danuta Pelz i Hanna Schmidt-Możdżeń
IV miejsce zajęli Zuzanna Pacholska i Kacper Wojtyna
V miejsce zajęły Gabriela Łopka i Marta Rogalińska

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom Gratulujemy odwagi, zapału, zaangażowania i konsekwencji oraz ogromnej wiedzy o naszej Małej Ojczyźnie!!!

Poszukiwany sprawca zdarzenia na ul. Dworcowej

EDIT: Akcja zakończona – sprawca jest znany. Przyznał się i pokryje wszystkie koszty kolizji drogowej. Serdecznie dziękuję mieszkańcom za szybką reakcję i przegląd swoich kamer.

—————————————————————————————————————————————-

Minionej nocy z 17. na 18. października między godziną 21:30 a 5:30 kierowca samochodu (prawdopodobnie osobowego) zniszczył tablicę ogłoszeń znajdującą się naprzeciwko sklepu na ul. Dworcowej. Ślady wskazują, że samochód przyjechał/oddalił się ulicą Dworcową. Ta gablota została wykonana z budżetu sołectwa za ok. 8-9 tys. zł. Nie mamy pieniędzy w budżecie na wykonanie nowej gabloty.

Proszę wszystkich mieszkańców, zarówno ulicy Dworcowej, jak i wszystkich ulic wyjazdowych z Golęczewa, którzy mają monitoring na swoich posesjach, o sprawdzenie nagrań z minionej nocy. Zniszczenia są na tyle poważne, że samochód powinien być przynajmniej częściowo uszkodzony.

Jeżeli ktoś posiada informacje o sprawcy zdarzenia, może je przekazać Pani Sołtys (tel. 792 03 09 80), dzielnicowemu (tel. 61 841 30 10, patrol 698 084 696), lub napisać na fanpage’u Sołectwa.