Category Archives: Aktualności

Zmiana w organizacji ruchu 16 i 17 listopada 2019 r.

Uwaga!!! W sobotę 16 listopada i w niedzielę 17 listopada objazdem będą kursować autobusy linii 901, 902, 904 i 907.

Poniżej informacje ze strony ZKP SUCHY LAS.

W sobotę 16 listopada i w niedzielę 17 listopada objazdem będą kursować autobusy linii 901, 902, 904 i 907.

Autobusy z dworca autobusowego Os. Sobieskiego pojadą ul. Smoleńską

OS. SOBIESKIEGO – ul. Smoleńska – Szymanowskiego – Zygmunta Starego …

Pominięty zostanie przystanek Szeligowskiego, a tymczasowy przystanek Szymanowskiego zostanie zlokalizowany za skrzyżowaniem ul. Szymanowskiego z ul. Smoleńską

W kierunku Os. Sobieskiego autobusy linii 901, 902, 904 i 907 będą kursować bez zmian.

Obchody 11 listopada przy Figurze N.M.P w Golęczewie

Obchody 11 listopada przy Figurze N.M.P w Golęczewie odbyły się już po raz 26, a rajd rowerowy, który towarzyszy tej uroczystości po raz 26.

Już od porannych godzin rozpoczęliśmy ostatnie przygotowania, a efekty mogliście Państwo wszyscy ocenić.

Pierwszymi gośćmi tej uroczystości byli rowerzyści wraz z opiekunami rajdu, którzy około 11.30 zostali przywitani w pięknie przystrojonej szkole w Golęczewie przez przedstawicieli pracowników placówki i przedstawicieli Rady Rodziców.
Rowerzyści mogli posilić się świeżutkimi rogalami i ciepłymi napojami.

O godzinie 12.30 rozpoczęły się uroczyste obchody przy Figurze. Pani Danuta Kamińska, prowadząca uroczystość powitała wszystkich zgromadzonych a w szczególności seniorów naszego sołectwa.

Uroczystość uświetniała Orkiestra Dęta Chludowo, przy której akompaniamencie zgromadzeni śpiewali Hymn Polski i inne pieśni. Podczas uroczystości nie zabrakło przemówień, które wygłosili Pan Wójt Grzegorz Wojtera i Pani Maria Bajer, wystąpień dzieci uczęszczających do szkoły w Golęczewie, modlitwy zmówionej przez ks. Krzysztofa Andrzejewskiego oraz odczytania przez Pana Mariana Bajer Apelu Poległych.

Pod koniec uroczystości pod Figurą zostały złożone kwiaty i znicze przez przybyłe delegacje, przedstawicieli Gminy Suchy Las, Radnych Gminy Suchy Las i Powiatu Poznańskiego, Sołtysów i Rad Sołeckich, Przewodniczących Zarządów Osiedli, przedstawicieli Grona Pedagogicznego i Rad Rodziców z Gminy Suchy Las, Stowarzyszeń, OSP, KGW, Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Golęczewo, harcerek i harcerzy ze 177 Poznańskiej Drużyny Harcerskiej „Baszta”, mieszkańców Golęczewa oraz gości.

Po wzniosłej uroczystości zgromadzeni goście i mieszkańcy zostali zaproszeni na grochówkę i kiełbasę z kotła oraz do świetlicy wiejskiej w Golęczewie na rogale i ciepłe napoje. W tym roku członkinie Stowarzyszenia KGW „Golęczewianki” przy wsparciu finansowym Rady Sołeckiej same przygotowały pyszną grochówkę oraz pięknie ustroiły salę na przyjęcie gości w świetlicy i zadbały o fantastyczny tam nastrój.

W organizacje tej uroczystości włączyło się dużo osób i nie sposób wszystkim podziękować z osobna, dlatego dziękuje wszystkim współorganizatorom tego wydarzenia za zaangażowanie i poświęcenie swojego wolnego czasu.

Bez was teren wokół Figury, nie zostałby posprzątany i tak przepięknie przystrojony, szkoła by się sama nie ustroiła, plakat i zaproszenia by się same nie zaprojektowały i wydrukowały, flagi by się same nie wywiesiły, rogale same by się nie przywiozły, produkty na grochówkę same by się nie kupiły i nie pokroiły, nagłośnienie samo by się nie obsłużyło, ławy i stoły oraz krzesła same by się nie rozłożyły, świetlica sama by się nie uszykowała, słup graniczny i pochodnie by się same nie odnowiły i mogłabym tak wymieniać dalej aż do samego rana.

Jeszcze raz dziękuje to przyjemność z Wami współpracować.

Katarzyna Kachel
Sołtys Sołectwa Golęczewo wraz Radą Sołecką

Do powyższych podziękowań dołącza się również Pani Danuta Kamińska główny koordynator działań uroczystości.

“Kochani Mieszkańcy

Pragnę bardzo serdecznie podziękować za pełen profesjonalizm podczas przygotowywania uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w Golęczewie, jego przebieg oraz porządkowania po uroczystości.
W każdym momencie stanęliście Państwo na najwyższym podium. Bardzo dziękuję.
Wysłuchałam niezliczone ilości pochwał, podziękowań i docenienia Waszej pracy. Jestem dumna, że mogłam z Państwem współpracować.

Z wyrazami szacunku
Danuta Kamińska”

*Więcej zdjęć na FB Gmina Suchy las, FB KGW Golęczewo, i na profilu P. Ilony Ciok

Sprzątanie terenu przy Figurze N.M.P w Golęczewie

„Ludzie pracujący razem jako jedna grupa potrafią dokonać rzeczy, których osiągnięcie nie śniło się nikomu z osobna” – Franklin Delano Roosevelt

Coroczne obchody 11.11. w Golęczewie zawsze są poprzedzone sprzątaniem terenu przy Figurze. Jak co roku 9 listopada spotkaliśmy się w centrum Golęczewa i zabraliśmy się do pracy. Pierwsi mieszkańcy zaopatrzeni w grabie, szczotki, szpachle, szufle i taczki zjawili się już o godzinie 9 rano. Zjawili się też najmłodsi, zaopatrzeni w swoje zabawkowe samochody z przyczepami, na które ładowali liście. 😀

Parę dni przed sprzątaniem pracownicy ZGK na naszą prośbę skierowaną do UG podstawili kontenery na liście, a podczas sobotniego sprzątania na bieżąco reagowali na nasze prośby. Należy również nadmienić, że w tym roku po raz pierwszy ciężki sprzęt z ZGK pomógł nam w uprzątnięciu nadmiaru liści, w poprzednich latach to nasi mieszańcy Państwo Kozieł i Ancuta z poczucia obowiązku i dobroci serca się tym zajmowali.

Frekwencja mieszkańców podczas sprzątania dopisała, choć chciałoby się żeby było nas jeszcze więcej, a szczególnie młodszych dzieci z rodzicami, którzy miejmy nadzieje w przyszłości będą kontynuować tą tradycję. Trzeba również pamiętać, że sprzątanie przy Figurze to nie tylko jednorazowe przygotowanie terenu do obchodów, ale to praca przez cały rok, którą wykonują nieliczni mieszkańcy i mieszkanki Golęczewa. Dziękujemy, że Jesteście!!!

Przygotowywanie terenu przy skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia, Dworcowej i Lipowej do uroczystości to nie tylko grabienie liści, ale również czyszczenie płotu w koło Figury z mchu (szpachelkami i szczotką drucianą), to mycie raszek od płotu, pomnika i wazonów, to również sprzątanie przyległych posesji, czyszczenie chodników z błota i chwastów oraz wieszanie Flag.

Pogoda w tym dniu nam dopisała, było ciepło i słonecznie, a i humory nam dopisywały. Pod koniec sprzątania rozmawialiśmy o konieczności spłukania resztek gliny i piasku zalegającego na drogach i jak na zamówienie po naszym sprzątaniu zaczął padać deszcz do późnych godzin wieczornych. 😅

Dziękuje wszystkim mieszkańcom obecnym na sprzątaniu, gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły i przedszkola w Golęczewie, przedstawicielom Rady Rodziców i rodzicom z dziećmi oraz Stowarzyszeniom działającym w Golęczewie za przybycie, chęć pomocy i poczucie obowiązku. Dziękuje Ani i Sławkowi za przygotowanie plakatu zachęcającego mieszkańców do sprzątania i Panu Mikołajowi z ZGK za owocną współpracę i świetny kontakt w dniu sprzątania.

Do zobaczenia na kolejnym sprzątaniu!!

*na zdjęciu wspólnym mieszkańcy, którzy mogli zostać na sprzątaniu do samego końca. Autor zdjęć D. Kamińska

Uwaga!!! Wpłaty na podatek!!!

Wpłaty na podatek od nieruchomości i rolny na rok 2019 r. będzie można dokonać w świetlicy wiejskiej w dniach:

  • 15 listopada 2019 r. (piątek) godz. od 16.00* do 18.00

Proszę o zabranie ze sobą decyzji lub przygotowanie informacji dotyczących wysokości kwoty do zapłaty, raty, kodu płatnika/podatnika.

Jednocześnie informuję, że nie przyjmuję wpłat po terminach płatności, zakaz przyjmowania przeterminowanych należności wynika z wytycznych otrzymanych z Urzędu Gminy Suchy. W celu uzyskania informacji o wysokości odsetek za nieuregulowane należności należy zgłosić się do Referatu Podatków i Opłat Lokalnych, pokój nr 6 w UGSL przy ul. Szkolnej 13 w Suchym Lesie.

Osoby zainteresowane dokonaniem wpłat serdecznie zapraszam.

Katarzyna Kachel
Sołtys Sołectwa Golęczewo

 

Wpłat dokonywać można również za pośrednictwem placówek poczty, banku lub bezpośrednio przelewem na numer konta umieszczony na decyzji otrzymanej
z Urzędu Gminy SL.
* W związku z prośbą mieszkańców zmieniłam godzinę dyżuru na wcześniejszą.