Category Archives: Aktualności

Maszyna do popcornu i waty cukrowej w Golęczewie.

19 czerwca 2019 r. przyjechał do nas zamówiony zestaw do robienia popcornu i waty cukrowej. Maszyna do popcornu miała swój debiut na “Wiankach”., a przy najbliższej okazji sprawdzimy również jak działa maszyna do waty cukrowej.

Zakup zestawu to kolejny zrealizowany punkt ze środków z funduszu Pobudzania Aktywności Obywatelskiej na rok 2019.
Dziękuje Arkowi z Rady Sołeckiej za pomoc przy realizacji tej inwestycji.

 

 

Odpust parafialny w Sanktuarium Maryjnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sobocie.

„Dobre uczynki mają większą moc niż słowa, bo mówić może każdy, ale niewielu wykona to, co powie.”
 
Dziękuje Agnieszce Budzińskiej, Ani Flasińskiej, Nili Kaźmierczak, Anecie Knaupe, Bożenie Loba oraz Małgorzacie Stańko, za trud wniesiony w przygotowanie wieńca.
 
Dziękuje Arkowi Bryś oraz Nili i Andrzejowi Kaźmierczak za obsługę na odpuście naszej maszyny do popcornu i waty cukrowej. Małgosi Stańko za zakup niezbędnych produktów oraz wszystkim mieszkańcom, którzy również wsparli nas finansowo.
 
Dziękuje KGW Golęczewo, OSP Golęczewo i mieszkańcom Golęczewa, na których zawsze można liczyć.
Katarzyna Kachel
Sołtys Sołectwa Golęczewo
*zdjęcia z FB Sanktuarium pw. Narodzenia NMP w Sobocie oraz autorstwa M. Weymann

Festyn po sąsiedzku w Złotnikach.

Na ten festyn Złotniki czekały co najmniej kilka miesięcy! Możliwość spróbowania swoich sił w płukaniu złota przyciągnęła mieszkańców w każdym wieku, choć i pozostałe atrakcje zapewnione przez organizatorów cieszyły się niemałą popularnością. Kropką nad “i” był koncert Piotra Kuźniaka, który zagrał i zaśpiewał hity sceny polskiej i zagranicznej.

Dziękujemy Pani Małgorzacie Salwa-Haibach za miłe poniższe słowa.

“I po festynie! Mimo niesprzyjającej pogody, która nas w tym toku nie rozpieszczała, daliśmy radę! Serdeczne podziękowania za trud włożony w uświetnienie naszego festynu dla naszych przyjaciół ze Złotnik Wsi i sołtys Ewa Korek wraz z Radą solecka, z Golęczewa sołtys Katarzyna Kachel wraz z Rada sołecką, ze Złotkowa i sołtys Sylwia Sawińska wraz z Rada sołecką, z Suchego Lasu i przewodniczącej zarządu osiedla Sylwia Szenk, niezastąpionym strażakom z Golęczewa i Krzysztof Ancuta oraz pracownikom ZGK i Urzędu Gminy.”

Więcej zdjęć na

https://www.facebook.com/pg/GminaSuchyLas/photos/?tab=album&album_id=1415287528627173&ref=page_internal

Uwaga!!! Wpłaty na podatek!!!

Wpłaty na podatek od nieruchomości i rolny na rok 2019 r. będzie można dokonać w świetlicy wiejskiej w dniach:

  • 12 września 2019 r. (czwartek)
    godz. od 16.00* do 17.00
  • 13 września 2019 r. (piątek)
    godz. od 16.00* do 17.00

Proszę o zabranie ze sobą decyzji lub przygotowanie informacji dotyczących wysokości kwoty do zapłaty, raty, kodu płatnika/podatnika.

Jednocześnie informuję, że nie przyjmuję wpłat po terminach płatności, zakaz przyjmowania przeterminowanych należności wynika z wytycznych otrzymanych z Urzędu Gminy Suchy. W celu uzyskania informacji o wysokości odsetek za nieuregulowane należności należy zgłosić się do Referatu Podatków i Opłat Lokalnych, pokój nr 6 w UGSL przy ul. Szkolnej 13 w Suchym Lesie.

Osoby zainteresowane dokonaniem wpłat serdecznie zapraszam.

 

Katarzyna Kachel
Sołtys Sołectwa Golęczewo

 

Wpłat dokonywać można również za pośrednictwem placówek poczty, banku lub bezpośrednio przelewem na numer konta umieszczony na decyzji otrzymanej z Urzędu Gminy SL.

* W związku z prośbą mieszkańców zmieniłam godziny dyżuru na wcześniejsze.