Category Archives: Aktualności

Zbiórka w Golęczewie 1 i 2 kwietnia 2020 r.

Już jutro w Golęczewie ponowna zbiórka najpotrzebniejszych artykułów dla szpitala
na ul. Szwajcarskiej i Szpitalnej.

Zbiórka odbędzie się w środę (1.04) i we czwartek (2.04) w godz. od 9.00 do 11.00 na placu przed świetlicą wiejską, remizą strażacką w Golęczewie.

Potrzeby są duże i najbardziej brakuje kombinezonów ochronnych z butami, osłon twarzy (przyłbice) i gogle, ochronnych masek twarzowych z filtrem FFP2, FFP3, rękawiczek lateksowych, fartuchów barierowych, ochraniaczy na obuwie, środków do dezynfekcji rąk i dezynfekcji ogólnej, chusteczek higienicznych i mokrych oraz produktów takich jak woda NIEGAZOWANA w butelkach małych i dużych, batonów czekoladowych, chrupek, wafli ryżowych i wszelkiego rodzaju napoi.

Organizatorem zbiórki jest Arkadiusz Bryś, ewentualny kontakt w sprawie zbiórki 602 112 501.

Jednocześnie przypominany o podstawowych środkach ostrożności aby pomagając nie zakazić siebie lub innych.

APEL BĄDŹMY RAZEM – OSP Golęczewo

APEL BĄDŹMY RAZEM !! Włącz się do Akcji.
2 kwietnia 2020 r. mija 15 rocznica narodzin dla nieba Świętego Jana Pawła II.
Upamiętnijmy tę rocznicę!!!

O godzinie 21:37 załączone zostaną syreny strażackie.

Zapalmy świece w oknach naszych domów i odmówmy
Modlitwę o wstawiennictwo św. Jana Pawła II o ustanie epidemii.

Janie Pawle II nasz święty orędowniku, Wspomożycielu w trudnych sprawach. Ty, który swoim życiem świadczyłeś wielką miłość do Boga i ludzi prowadząc nas drogą Jezusa i Maryi w umiłowaniu obojga, pragnąc pomagać innym. Przez miłość i wielkie cierpienie ofiarowane za bliźnich, co dzień zbliżałeś się do świętości. Pragniemy prosić Cię o wstawiennictwo w sprawie ustania epidemii. Wierząc, że przez Twoją wiarę, modlitwę i miłość pomożesz zanieść ją do Boga z ufnością w miłosierdzie Boże i moc Twej papieskiej modlitwy. Pragniemy przez Jezusa i Maryję za Twoim przykładem zbliżać się do Boga.
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała ojcu…

Poniżej link na stronę OSP Golęczewo na FB

OSP GOLĘCZEWO

 

 

UWAGA AWARIA!!! możliwe przerwy w dostawach energii elektrycznej w Golęczewie

UWAGA AWARIA!!!

w dniu dzisiejszym możliwe przerwy w dostawach energii elektrycznej między innymi w Golęczewie przy ulicach Jesionowa, Malinowa, Wodna, Kręta, Akacjowa, Lipowa, Zacisze, Błękitna, Krzywa, Krótka, Tysiąclecia, Promienista, Cicha, Ogrodowa, Dworcowa, Stawna, Strażacka, Stolarska, Agrestowa, Boczna, Kwiatowa, Działkowa

Początek awarii: 27 marca 2020 r. 11:50:52
Przewidywany termin usunięcia awarii: 27 marzec 2020 15:00:00

Więcej informacji na FB Sołectwo Golęczewo

Ograniczenia w kursowaniu pociągów

Ze względów na wprowadzenie przez rząd stanu zagrożenia epidemicznego oraz dodatkowych ograniczeń, niezbędnych do powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, a także w związku ze znacznym spadkiem ilości podróżnych korzystających z transportu kolejowego, w terminie od 23 marca do 13 kwietnia br. Województwo Wielkopolskie jako organizator przewozów podjął decyzję o ograniczeniu kursowania wybranych pociągów Kolei Wielkopolskich oraz Polregio na terenie województwa.
 
Linia Poznań Główny – Piła:
77205 Poznań Główny 4:42 – Rogoźno Wlkp. 5:41
78209 Poznań Główny 6:42 – Piła 8:24
77809 Poznań Główny 15:12 – Rogoźno Wlkp. 16:11
77213 Poznań Główny 19:37 – Rogoźno Wlkp. 20:41 – nie będzie kursował od 22 marca
77840 Rogoźno Wlkp. 4:30 – Poznań Główny 5:23 – nie będzie kursował do 11 kwietnia
77206 Rogoźno Wlkp. 6:50 – Poznań Główny 7:44
87218 Piła 9:19 – Poznań Główny 11:13
77210 Rogoźno Wlkp. 17:11 – Poznań Główny 18:09

Pilna potrzeba gumek i taśm niezbędnych do szycia maseczek ochronnych.

Pod linkiem FB Gmina Suchy Las ukazała się prośba Pani Ani Ankiewicz o podarowanie gumek lub taśm, które są niezbędne do szycia maseczek ochronnych. Gumka nie grubsza niż 1cm i taśma o grubości pomiędzy 0,5 do 1 cm.

Zgodnie z komunikatem od jutra, tj. od 25.03.2020 r. przy schodach do UG będzie stał karton do którego będzie można je wrzucić.

 

Zdjęcie na FB Sołectwo Golęczewo i www

Dzisiaj zmieniliśmy zdjęcie profilowe na Golęczewskiego bociana.

Zdjęcie profilowe chcemy zmieniać częściej niż na rok dlatego prosimy mieszkańców, którzy cenią sobie krajobraz Golęczewa o przesyłanie drogę elektroniczną ciekawych ujęć naszego sołectwa. Z uwagi na obecne warunki panujące u nas i na świecie nie namawiam do wychodzenia z domu, ale może w jakiś zasobach archiwalnych macie jakieś swoje ulubione zdjęcie, które mogłoby się pokazać na naszej www i FB.

Liczymy na waszą kreatywność.

Zbiórka najpotrzebniejszych artykułów -podsumowanie

W dniach od 16 do 19.03.2020 r. w Golęczewie za “sprawką” Arka Bryś odbyła się zbiórka najpotrzebniejszych artykułów, które zostały przekazane do Szpitala na ul. Szwajcarską, Szpitalną i transport wody do szpitala na ul. Polną.

Codziennie przez cztery dni samochód i przyczepka były załadowane po brzegi Państwa darami. Jeszcze raz dziękujemy organizatorowi za pomysł, chęci i czas, dziękujemy również wszystkim osobom, które pomagały i wspierały Arka w tych dniach. Podziękowania ślemy darczyńcom za wszelkie przekazane dary, bo gdyby nie WY akcja by się nie powiodła.

Pomoc jest nadal kontynuowana tylko na innej płaszczyźnie. Arek na swoim profilu FB publikuje najważniejsze informacje dotyczące pomocy w organizowaniu szycia maseczek, osoby chętne do współpracy prosimy o bezpośredni kontakt pod nr tel. 602 112 501. Zachęcamy do współpracy.

Jednocześnie przypominamy o podstawowych środkach ostrożności aby pomagając nie zakazić siebie lub innych.