W 2018 roku Koło Gospodyń Wiejskich Golęczewo będzie obchodzić swoje 60-lecie istnienia.
Na zdjęciu „GolęczeWianki” z początków XX wieku.
Wianki podobne, a która z pań może się poszczycić podobnymi długimi warkoczami?
W 2018 roku Koło Gospodyń Wiejskich Golęczewo będzie obchodzić swoje 60-lecie istnienia.
Na zdjęciu „GolęczeWianki” z początków XX wieku.
Wianki podobne, a która z pań może się poszczycić podobnymi długimi warkoczami?
Czy brakuje Wam tego miejsca?
Jak sądzicie, warto byłoby przywrócić tę unikalną małą architekturę, która swoim klimatem przeniosłaby nas w czasie o co najmniej 100 lat?
Czy ktoś ma jeszcze jakieś fotografie, dokumentację, elementy lub źródła informacji o tej dekoracyjnej obudowie ujęcia wody?
Wszelkie informacje proszę kierować do Sołtysa wsi Golęczewo Przemysława Majkowskiego: [email protected]
Informuję, że w dniu 21 marca 2018 r. (środa) o godz.19.00 w świetlicy wiejskiej w Golęczewie odbędzie się zebranie wiejskie, na które mam przyjemność zaprosić mieszkańców Golęczewa.
Zebranie odbędzie się z udziałem Wójta Gminy Suchy Las oraz zaproszonych gości.
Porządek zebrania jest następujący:
1. Przywitanie zebranych oraz gości.
2. Informacje sołtysa o wykonaniu zadań z funduszy Pobudzania Aktywności Obywatelskiej za rok 2017.
3. Podjęcie uchwał o wykorzystaniu środków przeznaczonych z funduszu Pobudzania Aktywności Obywatelskiej na rok 2018.
4. Podjęcie uchwały o wykorzystaniu środków z funduszu obywatelskiego z roku 2017 w kwocie 1.384,35 PLN
5. Informacje Wójta Gminy Suchy Las o inwestycjach oświatowych na rok 2018 we wsi Golęczewo.
6. Informacje Wójta Gminy Suchy Las o realizacji zadań związanych z budową kanalizacji oraz wodociągów we wsi Golęczewo.
7. Informacje Wójta Gminy Suchy Las o stanie przygotowań do realizacji budowy węzła przesiadkowego we wsi Golęczewo.
8. Wolne głosy i wnioski.
Sołtys wsi Golęczewo
Przemysław Majkowski
Będzie coś dla ciała i duszy!
Wyrwijcie się na parę godzin z okowów domowych obowiązków i przyjdźcie do świetlicy.
Zabierzcie ze sobą kocyk albo pufę, ulubionego jaśka i coś do picia z domowej piwniczki, jeśli macie ochotę.
Zapewniamy kawę i herbatę, ciasto dostarcza wójt (drożdżowca
), chusteczki na wszelką okoliczność i fajną atmosferę. Do zobaczenia!
Jak w ubiegłym roku Golęczewo zapełniło się czerwonymi serduszkami.
GolęczeWianki znów dodały uroku temu świętu zakochanych.
Nieco historii:
„Walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. Europa północna i wschodnia dołączyła do walentynkowego grona znacznie później.
Pomimo katolickiego patrona tego święta, czasem wiązane jest ono ze zbieżnym terminowo zwyczajem pochodzącym z Cesarstwa Rzymskiego [-] i nawiązuje do starożytnego rzymskiego święta, zwanego Luperkaliami, obchodzonego 14-15 lutego ku czci Junony, rzymskiej bogini kobiet i małżeństwa, oraz Pana, boga przyrody…
Najważniejszym miejscem kultu św. Walentego jest bazylika jego imienia w Terni we Włoszech, na srebrnym relikwiarzu ze szczątkami patrona umieszczono inskrypcję “Święty Walenty patron miłości”.
Co roku w niedzielę poprzedzającą dzień 14 lutego przybywają do bazyliki pary narzeczonych z całych Włoch i świata, w celu złożenia przyrzeczenia miłości.
Gromadzą się tu również małżonkowie świętujący 25. lub 50. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.
W Terni w tym dniu wręczana jest również nagroda “Rok Miłości”.
W roku 1997 list do par narzeczonych przesłał również Jan Paweł II, a jego przesłanie wyryto na marmurowej tablicy przy grobie świętego Walentego…
Kilka miast w Polsce posiada również relikwie św. Walentego, w tym Lublin, Kraków i Chełmno.”
wtorek 20 lutego w godz. 8:00-14:00, ulice:
– Dworcowa 21, 21A, 22, 22A, 25, 25A, 27, 29, 31, 33, 24, 35, 45A, 55;
– Kręta 2, 2A, 2B, 4, 6, 5, 5A, 13, 17, 19, działki nr 218;
– Błękitna 11, 13, działki nr 245/20;
– Wodna 30, działki nr 232/3;
– Boczna 1 do 5, 7, 9, działki nr 314/5, 314/9;
– Polna 1, 1A, 2, 3, 5, 7, 8, 11 do 16, 21, 18, 20, 24, 26, 23, 25, 27 do 37 47, 49;
– Modrakowa 6, 10, 12;
– Kwiatowa 1, 18, 40, 23, 24, 25;
– Zbożowa 2, 10, 16;
– Rolna 1;
– Pszenna 10
wtorek 20 lutego w godz. 12:30-17:30, ulice:
– Dworcowa 2 do 7, 9, 9A, 10, 11, 13 do 18A, 20, 20A, 20B, 20C;
– Spokojna 1, 3, 5, 8, działka nr 435;
– Szosa Poznańska 29, działka nr 222/8
Tradycją już jest, że co roku w Golęczewie grane są Jasełka, przedstawiane przez najmłodszych mieszkańców naszej wsi.
Dzięki Kierownictwu Szkoły, Wychowawcom, Rodzicom oraz osobom o „otwartych sercu” i chęci pomagania w świetlicy wiejskiej w Golęczewie nasi milusińscy zaprezentowali popularne Jasełka. S amo wejście do świetlicy wprowadzało przybyłych w atmosferę niedawno przeżytych Świąt Bożego Narodzenia. Samo przedstawienie odbywało się w sali wypełnionej po brzegi publicznością. Piękna sceneria, oświetlenie, choreografia oraz prowadzenie z roku na rok jest na coraz wyższym poziomie.
Dzięki nagłośnieniu śpiew, muzyka oraz słowa dzieci były słyszalne w każdym zakamarku naszej świetlicy. Na zakończenie przedstawienia dzieci raz jeszcze podziękowały swoim Babciom i Dziadkom przedstawiając im muzyczną niespodziankę.
Należy przypomnieć, że parę dni wcześniej nasze kochane wnuczęta zaprezentowały się z okazji Dnia Babci i Dziadka. Reasumując, nasi najmłodsi zaprezentowali się w sposób szczególny, dając nam dorosłym powody do dumy, wzruszeń i radości.
Raz jeszcze składamy organizatorom oraz wszystkim zaangażowanym w te wydarzenia serdeczne podziękowania za ich trud, poświęcenie i bezinteresowność.
Fragmenty przedstawienia uwidocznione na zdjęciach dzięki uprzejmości Pani Ilony Ciok.
W ubiegły piątek dnia 19 stycznia 2018 roku Wójt Gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera, Radna Urszula Ćwiertnia, Sołtys wsi, członkowie Rady Sołeckiej, przedstawiciele stowarzyszeń oraz organizacji działających na terenie naszej wsi wzięli udział w spotkaniu mającym na celu omówienie sytuacji oświatowej w Golęczewie w świetle zapisów budżetowych Gminy Suchy Las na 2018 rok.
W obliczu Boga Wszechmogącego, w Trójcy Świętej Jedynego ślubuję,że Polsce, ojczyźnie mojej i sprawie całego narodu polskiego zawsze i wszędzie służyć będę,że kraju ojczystego i dobra narodowego do ostatniej kropli krwi bronić będę,że komisariatowi naczelnej rady ludowej w Poznaniu i dowódcom i przełożonym swoim,mianowanym przez tenże komisariat, zawsze i wszędzie posłusznym będę,że w ogóle tak się zachowam będę, jak to przystoi na mężnego i prawego żołnierza Polaka,że po zjednoczeniu Polski złożę przysięgę żołnierską, ustanowioną przez Polską zwierzchność państwową.
– Wojciech Wojtkowiak