Monthly Archives: Grudzień 2019

Kino przy Remizie w Golęczewie

15 grudnia 2019 r. w świetlicy w Golęczewie odbyło się kino. Tym razem repertuar był bardzo świąteczny. Na medal spisały się członkinie KGW Golęczewo i przedstawiciele RS. Rzutnik, ekran, nagłośnienie i maszyna do waty cukrowej zakupione z funduszu Pobudzania Aktywności również spisały się na medal, przez co czuliśmy się jak w prawdziwym Kinie.

Warto było się spotkać w niedzielne popołudnie i wspólnie obejrzeć przepiękną bajkę a w drugiej części spotkania film. Podczas seansu serwowaliśmy przepyszne gruszki, cukierki i lizaki a wata cukrowa i popcorn były przygotowywane na świeżo. Wszystko serwowano przez wszystkie seanse bez ograniczeń. 😊😅

 

Jasełka w Golęczewie 14 grudnia 2019 r.

14 grudnia 2019 r. w świetlicy wiejskiej odbyły się Jasełka. Był to bardzo udany występ, który wprowadził nas w świąteczny nastrój. Na uroczystości odwiedziło nas wielu znakomitych gości.

Jasełka rozpoczęły się przywitaniem wszystkich obecnych przez Panią Ewelinę Sieńko Tórz i Pana Arkadiusza Bryś. Na jasełkach mogliśmy obejrzeć występ dzieci z klasy 2A i przedstawicielki z klasy 5A Zespołu Szkół w Chludowie pod przewodnictwem Pani Edyty Hąci. O muzykę zadbał zespół w składzie Anna i Szymon Sroka, Oliwia Kulmińska, Julia Bartyńska i Hubert Stepka. Przepiękna scenografia przygotowana przez Pana Andrzeja Kaźmierczak, Pana Arka Bryś, Pana Arkadiusza Orwat, Panią Elżbietę Krenz przy wsparciu Pani Małgosi Gocałek oraz przedstawicieli KGW Golęczewo i Rady Sołeckiej zachwyciła wszystkich. Nadmienić również należy, że stroje młodych aktorów zostały bardzo starannie przygotowane przez rodziców dzieci występujących, przez co wyglądały one bardzo profesjonalnie.

Po raz pierwszy mieliśmy okazje zobaczyć ruchomą scenografię.  Na zakończenie dzieci oraz Pani wychowawczyni otrzymały gromkie brawa, dyplomy i upominki, za trud włożony w przygotowania i występ.

Wszyscy obecni zostali poczęstowani przez naszą śnieżynkę słodkościami oraz gorącą czekoladą, pyszną wodą z cytryną oraz z pomarańczami. Całe wydarzenie zostało sfinansowane z funduszu Pobudzania Aktywności Obywatelskiej z 2019 r.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wydarzenia.

Relacje z tego wydarzenia można obejrzeć na FB Arkadiusz Bryś:

Opublikowany przez Arkadiusza Brysia Sobota, 14 grudnia 2019

oraz obejrzeć zdjęcia autorstwa Pani Ilony Ciok na FB KGW:

Tradycja jasełek wywodzi się z XIII wieku i wzorowana jest na misteriach franciszkańskich, sama nazwa, zaś od…

Opublikowany przez KGW Golęczewo Niedziela, 15 grudnia 2019

 

Dyplomy, które otrzymali mali aktorzy i Pani wychowawczyni:

 

 

 

Inwestycje w Golęczewie

Poniżej informacje uzyskane z UG.

1. Ulica Kwiatowa zostanie umocniona w tłuczniu. Prace na odcinku od ul. Polnej do Lipowej rozpoczną się w przyszłym tygodniu, czyli prawdopodobnie od 18 grudnia 2019 r.
2. Obecnie trwają prace na ul. Golęczewskiej związane z wykonaniem podbudowy z betonu asfaltowego. Niniejsze prace zakończą się w grudniu 2019 r.
3. W ramach robót brukarskich, wykonywane jest umocnienie przy budynku dworca. Po ich zakończeniu Wykonawca, o ile warunki atmosferyczne to umożliwią, będzie kontynuował roboty brukarskie w ul. Dworcowej.
4. Pracę na skrzyżowaniu ul. Dworcowej, Lipowej i Tysiąclecia z odtworzeniem nawierzchni i położeniem asfaltu zostaną wznowione po 7 stycznia. Dzisiaj te ulice były czyszczone z błota przez firmę Wuprinz.
5. Dworzec Golęczewo – UG czeka na zakończenie procedur przez Grupę ENEA, w tym montaż licznika. Od powyższego uzależniony jest rozruch urządzeń na obiekcie, a w dalszej kolejności możliwość rozpoczęcia procedur odbiorowych przez nadzór budowlany. W tej chwili UG nie jest w stanie podać konkretnego terminu oddania obiektu do użytkowania.
6. Wykonanie docelowej nawierzchni na ul. Lipowej uzależnione jest od uzyskania ostatecznych uzgodnień ze Spółki PSG oraz z ZDP. Przez okres zimowy utrzymywana będzie nawierzchnia tymczasowa. Możliwość przyłączania się do kanalizacji sanitarnej, m.in. ul. Lipowej, to marzec 2020.
7. Docelowe wykonanie nawierzchni ul. Kwiatowej nie jest uwzględnione w ramach obecnie realizowanej umowy. W przyszłym roku, w pierwszej kolejności zostaną przeprowadzone postępowania na budowę kanalizacji sanitarnej. W zależności od ilości środków, będzie możliwość rozważenia budowy nawierzchni kolejnych ulic. Nawierzchnia bitumiczna na brakujących odcinkach ul. Polnej zostanie wykonana w przyszłym roku.

Obwieszenie

Obwieszenie dotyczy poniższej Uchwały

XIII/164/19 z dnia 28/11/2019
Uchwała nr XIII/164/19 Rady Gminy Suchy Las z dnia 28 listopada 2019 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Chludowo – Południowy Zachód.

Treść pełnej Uchwały w linku poniżej

http://www.bip.suchylas.pl/uchwala/714/XIII-164-19/

Na poniższej stronie można, sprawdzić o które dokładnie chodzi działki.

https://suchylas.e-mapa.net/

Budowa sieci światłowodowej w Golęczewie

W rejonie ul. Krętej od jakiegoś czasu trwa kładzenie kabli światłowodowych. Prace przeprowadzane są na zlecenie firmy Inea. Wykonawca prac przekazał zestawienie posesji w Golęczewie, do których będzie budowana sieć.

Informacje o ofercie i warunkach zawarcia umowy będą przekazywać bezpośrednio handlowcy z Inei.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1lgrJ7zNMY6_RRSwFfndsDeya8kExV_dEIr2FEUtPZJk/edit?usp=sharing

Dzień Seniora w Golęczewie, 08 grudnia 2019 r.

Wczoraj w świetlicy w Golęczewie odbył się Dzień Seniora. Jest to coroczna uroczystość, którą organizują przedstawiciele KGW Golęczewo przy wsparciu finansowym z funduszu Pobudzania Aktywności Obywatelskiej, Sołectwa Golęczewo.

Uroczystość została przygotowana w Klimatach świątecznych, mogliśmy skosztować przepysznych wypieków (na chwilkę można było zapomnieć o diecie 😁), pasztecików, gorącego barszczu i soku wiśniowego domowej roboty 😉 . Na uroczystości nie zabrakło, występów zaprzyjaźnionych artystów oraz wspólnego kolędowania.

Na uroczystości była również możliwość zakupu kalendarza fundacji Świadoma Rodzina. Kalendarz jest częścią większego projektu pt: “Niepełnosprawni jakże fajni”, w którym znalazły się zdjęcia fotografów z naszej gminy. Kalendarz będzie można jeszcze zakupić podczas Jasełek i Kina przy Remizie w najbliższy weekend, oraz u p. Sołtys.
Pieniądze z zakupu zostaną przekazane fundacji. Nasze Sołectwo otrzymało 50 szt. do sprzedania, zostało jeszcze 39 szt.
Serdecznie zapraszamy do zakupu.

Dziękujemy organizatorom za wprowadzenie wszystkich obecnych na uroczystości w świąteczny nastrój i do zobaczenia za rok.

Zdjęcia na FB,

Zdjęcia FB KGW Golęczewo

fotografia zdjęcie główne P. Ilona Ciok

Promedica 24

Dla osób zainteresowanych załączam plakaty, które listownie otrzymałam od przedstawicielki firmy Promedica 24. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z Panią Marią Górską, Specjalistą ds. Rekrutacji Odział Poznań pod nr tel. 506 289 113 oraz email [email protected] Promedica24 jest członkiem SAO i SAZ( Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia) Więcej informacji na stronie https://promedica24.com.pl/