Szkolenie w ramach projektu #cisneklate 17.10.2020 r.

17 października 2020 r. (sobota) w godzinach od 10:00 do 11:30 w świetlicy w Golęczewie odbędzie się darmowe szkolenie w ramach projektu #cisneklate.

Na zaproszenie Pani Sołtys Fundacja Rysy będzie prowadziła w ramach projektu #cisneklate zajęcia z pierwszej pomocy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas szkolenia wykwalifikowani ratownicy medyczni będą uczyć i pokazywać, jak bezpiecznie uratować życie drugiego człowieka w czasie pandemii COVID-19.

Zapisy na 90 minutowe zajęcia Pani Sołtys przyjmuje do 11 października 2020 r. poprzez SMS pod nr telefonu 792 03 09 80. W wiadomości proszę wpisać Imię, Nazwisko a w przypadku dzieci i młodzieży wiek uczestnika. Do liczby osób zgłaszających będzie dostosowana ilość ratowników medycznych więc prosimy o przemyślane zgłoszenia, z góry dziękujemy.

Uczestnicy na zajęciach będą mogli przećwiczyć pod okiem ratowników jak bezpieczne w czasie COVID-19 udzielać pierwszej pomocy poszkodowanemu w przypadku Nagłego Zatrzymania Krążenia z wykorzystaniem:

  • AED – defibrylatorów szkoleniowych
  • fantomów Resusci Anne z technologią QCPR – pozwalającą na bieżąco w aplikacji śledzić jakość i tempo prowadzonych ucisków.

Bezpieczeństwo na zajęciach – informacja otrzymana od Fundacji Rysy.

W związku z panującą pandemią COVID-19 stosować będziemy następujące zasady bezpieczeństwa:

  • Nasz sprzęt (fantomy, AED, deska) są po każdym użyciu dokładnie dezynfekowane;
  • Każdy uczestnik wykonuje ćwiczenia dobrowolnie;
  • Każdy uczestnik ma zapewnione rękawiczki jednorazowego użytku, uczymy również, w jaki sposób bezpiecznie ściągać rękawiczki;
  • Materiały z apteczek używane podczas szkoleń są jednorazowego użytku;
  • Wykonywanie oddechów ratowniczych. Zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji, prowadząc RKO (resuscytację krążeniowo – oddechową) zalecane są oddechy ratownicze lecz nie są one wymagane. Z powodu COVID-19 odstępuje się od wykonywania oddechów ratowniczych na rzecz uciśnięć klatki piersiowej.
  • limity osób – maksymalnie 3 osoby i ratownik przy jednym fantomie, fantomy w oddaleniu minimum 5 metrów od siebie;
  • limit osób w pomieszczeniu zgodnie z obowiązującymi na dzień przeprowadzenia zajęć przepisami.

Co najważniejsze, w trakcie zajęć uczymy również tego, jak w obecnych czasach, pamiętając o bezpieczeństwie własnym związanym z panującą epidemią, udzielać pierwszej pomocy ludziom w potrzebie. Informujemy o tym, jak zgodnie z wytycznymi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa udzielać pierwszej pomocy.