Zmiana lokalizacji skrzynek pocztowych przy ul. Dworcowej

Parę dni temu otrzymałam prośbę z UG o zaopiniowanie przeniesienia skrzynek pocztowych z obecnej lokalizacji na nową, z uwagi na budowę chodnika w tym rejonie. Skrzynki przy ul. Dworcowej w obecnej lokalizacji nie mogą pozostać ze względu na ograniczoną szerokość pasa drogowego w tym miejscu, występujące różnice poziomów z działką sąsiednią oraz brak możliwego bezpiecznego zatrzymania się obok skrzynek samochodem.

W związku z powyższym UG zaproponował nowe miejsce zlokalizowane również przy ul. Dworcowej ale po drugiej stronie torów kolejowych, tj.  po lewej stronie przed torami kolejowymi jadąc w kierunku Poznania. Przed skrzynkami będzie wykonany zjazd do działki gminnej, położonej tuż przy torach kolejowych, który da możliwość wygodnego i bezpiecznego zatrzymania się i odebrania korespondencji.

Ponieważ argumenty przedstawione przez UG są racjonalne a zmiana lokalizacji skrzynek pocztowych  wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w tym rejonie,  wyraziłam pozytywną opinie w tym zakresie i zaakceptowałam nadchodzące zmiany.

Załączone schematy i zdjęcia wizualizują nową lokalizacje skrzynek pocztowych.