Zmiany w komunikacji – prośba do mieszkańców Golęczewa

Wczoraj odbyło się spotkanie Sołtysów i Przewodniczących Zarządu z przedstawicielami UG, na którym między innymi został poruszony temat komunikacji autobusowej, tj.
1. usuniętych/zmienionych godzin połączeń linii 905 i 907;
2. możliwości swobodnego podróżowania mieszkańców Gminy SL (autobus, tramwaj, kolej) w ramach biletu PEKA i wykupionych np. stref A, B i C.

Ad. 1
Z uwagi na to, że już docierają do mnie sygnały, iż niektóre połączenia zostały przesunięte i że ich brak jest dla Państwa poważnym utrudnieniem, proszę o informację zwrotną najlepiej na mój adres poczty elektronicznej [email protected], które połączenia winne zostać przywrócone. Wszelkie informację od Państwa prześle do UG do Pana Damiana Torby, dw. Pani Justyny Radomskiej, Pana Wójta Bulińskiego i Mariana Bajera. Mam nadzieję, że połączenia o których będziecie Państwo pisać i które zostaną przesłane do ww. osób zostaną przywrócone. Można również te informację bezpośrednio przesłać na adres [email protected], dw. [email protected], [email protected] i [email protected]

Na dzień dzisiejszy wiem, że brakuje Państwu połączeń:

Autobus 907 – kierunek Poznań, przystanek Golęczewo Stacja 7:36;
Autobus 907 – kierunek Chludowo, przystanek Golęczewo Szkoła 8:38 i 15:38
Autobus 905 – kierunek Chludowo, przystanek Golęczewo Szkoła 8:28 i 15:25

Ad. 2
Żeby łatwiej zobrazować problem podróżowania koleją na bilecie zakupionym w ramach PEKA (strefa A, B, C) posłużę się bardzo mi bliskim przykładem.

W ramach PEKI został zakupiony bilet na 366-dni, imienny, Bilet sieciowy – na wszystkie linie, Strefa ABC, Bilet Metropolitalny z ulgą za 805,20 zł. W ramach tego biletu młody człowiek może poruszać się bez ograniczeń autobusami i tramwajami po strefie A, B, C ale koleją tylko w strefie A. (strefa A obejmuje przystanki, które w swojej nazwie mają słowo Poznań np. Poznań-Strzeszyn, itp.). Żeby młody człowiek mógł dojechać koleją np. do Golęczewa to musi dokupić bilet za 3,65 zł na strefę B i C.  Reasumując, jeśli młody człowiek chciałby dojechać pociągiem z Poznania do Golęczewa lub na odwrót to od przystanku kolejowego Poznań-Strzeszyn musi kupić dodatkowy bilet na pociąg do Golęczewa za 3,65 zł x 2 razy dziennie 366 dni =  2 671,80 zł, jednorazowy przejazd jeszcze ok ale cyklicznie już nie za bardzo. Można też skusić się na zakup biletu miesięcznego na kolej za około 90,00 zł. ale to nadal wychodzi bardzo drogo bo bilet miesięczny trasa z Golęczewa do Poznania to 90,00 zł. x 12 miesięcy = 1 080, 00 zł. Podliczając koszty podróży PEKA (A, B, C) 805,20 zł. + 1 080, 00 zł. kolej = 1 885,20 zł.

Być może są jeszcze inne rozwiązania i można z biletami pokombinować ale uważam, że w ramach zakupionego na kartę PEKA biletu metropolitarnego A, B,C powinna być możliwość podróżowania również koleją.

Mam nadzieje, że przesłane przez nas uwagi do UG pozwolą lepiej zrozumieć potrzeby naszego Sołectwa oraz mieszkańców Gminy Suchy Las.