Donice z roślinnością

Zgodnie z rozmowami przeprowadzanymi między innymi z Panem Wójtem i ustaleniami poczynionymi na zeszłorocznych zebraniach wiejskich, we wtorek przywieziono do Golęczewa 15 donic z roślinnością na ul. Dworcową.

Niestety projekt inwestycyjny wraz z budową chodników pieszo rowerowych na tej ulicy, całkowicie zniwelował zieleń w centrum Golęczewa, dlatego od roku rozmawialiśmy w jaki sposób można by było „od betonować” centrum Golęczewa.

Donice są ze stali cortenowej i dodatkowo zabezpieczone przed działaniem warunków atmosferycznych. W donicy jest osadzona rura drenarska, przez którą podlewane będą rośliny, jest ułożona również warstwa keramzytu, pod roślinami jest hydrożel ułatwiający zatrzymywanie wilgoci, a ziemia w donicach zostanie przykryta korą.

W każdej donicy jest nasadzona wiśnia piłkowana, która bujnie kwitnie wczesną wiosną, tj. na przełomie kwietnia i maja oraz rozchodnik – Sedum telephium „Mr.Goodbud”, lawenda wąskolistna „Ellegance Purple” i bluszcz pospolity.

Dziękujemy Panu Wójtowi oraz pracownikom UG z Referatu Komunalnego oraz wykonawcy za przygotowanie i realizacje tego projektu.