QUEST pierwszy pt. „Golęczewo – wieś wzorcowa”

W związku z opracowaniem drugiego już questu dotyczącego naszej gminy, tym razem o Wojciechu Bogusławskim, warto przypomnieć guest pierwszy pt. „Golęczewo – wieś wzorcowa”, który powstał pod koniec maja tego roku.

Ten quest przyciągnął latem do naszej pięknej wsi wielu turystów.
Na potwierdzenie przytoczyć można jeden z komentarzy, który pojawił się na stronie RegionWielkopolska.pl (turystyka/gry terenowe/wielkopolskie questy):

Znakomity quest. Naprawdę warty polecenia dla osób, które chcą uciec od wielkomiejskiego gwaru w tereny niezbyt odległe od Poznania, i które chcą ten czas spędzić aktywnie.
Samą miejscowość warto zwiedzić nie tylko podążając za wytycznymi z ulotki, ale też obchodząc okoliczne uliczki.
Władze muszą nieco zadbać o niektóre obiekty, między innymi o starą remizę, którą można by udostępnić turystom do zwiedzania.
Sama miejscowość powinna być mocno reklamowana w mediach.
Na koniec jedna ważna informacja: pieczątka jest naprawdę rewelacyjna – jedna z lepszych pieczątek questowych w naszej kolekcji.

Nie sposób nie zauważyć, że ten rodzaj gry terenowej świetnie odgrywa swoją rolę i promuje naszą miejscowość. Trzeba przyznać autorowi komentarza, że w tych kilku zdaniach oddał zarówno zalety, jak i mankamenty Golęczewa.

Składamy serdeczne podziękowania dla organizatorów.

 

 

 

https://lookaside.fbsbx.com/file/quest_goleczewo_5_int.pdf?token=AWyHxicAPztsxWAP4bOT4Tenvr4-AbzzsgeyQEzaQ8ceym8IRor5fH2a5anJ7oEBD8ZRYglr1spG-WJf4yREGAar8sOtWFACAujzgUkpJnGLjTlsReUQHjgA48CcBmUeAA5fhCIR5PxFI-5L1RN76GfyTRZVT–aIRxDPI_kAGxPvQ