Category Archives: Aktualności

Powitanie

Szanowni mieszkańcy Golęczewa!

Pani Sołtys i przedstawiciele Rady Sołeckiej nowej kadencji pragną przywitać wszystkich na stronie Sołectwa. Zapraszamy do częstego zapoznawania się z komunikatami na stronie. Będziemy tu umieszczać najważniejsze informacje dotyczące naszej społeczności, w tym m.in. zaproszenia na zebrania wiejskie, terminy lokalnych imprez i inne.

Pozdrawiamy,

Sołtys Sołectwa Golęczewo Katarzyna Kachel i Rada Sołecka

Wyniki wyborów Sołtysa i Rady Sołeckiej oraz podziękowanie

W środę 20 marca 2019 r. w świetlicy w Golęczewie
odbyły się wybory Sołtysa oraz Rady Sołeckiej.

Nowym Sołtysem w kadencji 2019-2024 została Pani Katarzyna Kachel.

Rada Sołecka w poszerzonym składzie przedstawia się następująco:
1. Małgorzata Kaźmierowska
2. Małgorzata Stańko
3. Aneta Knaupe
4. Ewelina Sienko-Tórz
5. Barbara Dudzik
6. Jan Sroka
7. Arkadiusz Bryś
8. Jarosław Rewers
9. Mariusz Baranowski
10. Michał Mełczyński

W swoim imieniu chciałbym bardzo serdecznie podziękować
mieszkańcom Golęczewa za osiem lat współpracy.

Szczególne podziękowania kieruję do tych osób, z którymi osobiście współpracowałem.
Pomogli mi oni w realizacji wielu zadań, które wpisały się trwale w krajobraz naszej wsi
i na pewno w niezwykły sposób wyróżniają ją na tle innych miejscowości.

Składam podziękowania Radzie Sołeckiej poprzednich kadencji.
Składam wyrazy głębokiego szacunku i podziękowania dla tych z Państwa,
którzy oddali swój głos na moją osobę.

Życzę mieszkańcom Golęczewa wszelkiej pomyślności i zdrowia.
Życzę zadowolenia z zamieszkania właśnie w tym szczególnym miejscu,
gdzie ostatnie zmiany widać na każdym kroku.

Postęp niesie za sobą nieodwracalne skutki, miejmy tylko nadzieję, że nie przysłoni on charakteru wsi, jej niezaprzeczalnych walorów, dla których nowi mieszkańcy właśnie tutaj zdecydowali się sprowadzić, a rodowici Golęczewianie w niej zostać.

Z poważaniem
Przemysław Majkowski

Podziękowania

Wszystkim tym, którzy złożyli mi życzenia z okazji Dnia Sołtysa
czy to osobiście, telefonicznie, czy też za pomocą elektronicznych środków przekazu
składam serdeczne podziękowanie za pamięć
oraz za okazaną mi życzliwość.
Z wyrazami szacunku
Przemysław Majkowski
Sołtys Golęczewa

Stacja kolejowa Golęczewo

Jak większość Państwa już zauważyła, rozpoczęła się przebudowa i częściowa rewitalizacja stacji kolejowej w Golęczewie.
Budynek należący do gminy Suchy Las będzie wkrótce służył nam zarówno jako stacja kolejowa, w której znajdą się biletomaty, poczekalnia, automaty z napojami i słodyczami oraz toalety również dla osób niepełnosprawnych, jak i punkt dyżurów funkcjonariuszy policji.

W trakcie rozbiórki stacji okazało się, że stan budynku jest gorszy, niż sądzono.
Na moją prośbę (sołtysa) dzięki uprzejmości pracowników zabezpieczono i przekazano mi 4 worki różnego rodzaju dokumentów związanych z funkcjonowaniem stacji.
Z przyjemnością pragnę poinformować, że w sobotę 2 lutego 2019 r. odbyła się wstępna segregacja zawartości jednego z worków. Na moją prośbę towarzyszyli mi przedstawiciele Stowarzyszenia Golęczewian i Rady Sołeckiej.

Okazało się, że jedne z najstarszych dokumentów, znalezione w tym pierwszym worku, pochodzą z 1925 roku.
Również znaleźliśmy dokumenty z okresu okupacji oraz powojennego i stalinowskiego.
Na przykład z roku 1954 pochodzi zestawienie zamówionych biletów dla ówczesnych mieszkańców Golęczewa.
Bardzo nas ciekawi co znajdziemy w pozostałych 3 workach z dokumentami.

W trakcie naszej pracy podałem pomysł, by najciekawsze ze znalezionych pamiątek były wyeksponowane w odpowiedniej gablocie już w nowym budynku stacji.

Z poważaniem
Sołtys wsi Golęczewo

PS: W związku z tym chciałbym stanowczo zdementować krążące pogłoski o rzekomym paleniu, czy też niszczeniu tych starych dokumentów, które przecież stanowią dla wszystkich Golęczewian, i nie tylko, pamiątkę i ślad historii naszej wsi, pozwalający szczególnie wyobrazić sobie funkcjonowanie stacji na przestrzeni wieku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OSP Golęczewo – 10 stycznia 2019 roku – dzień szczególny

W dniu wczorajszym tj. 10 stycznia 2019 roku o godzinie 22.00 w świetle rac i przy dźwiękach syren, w towarzystwie zaprzyjaźnionych drużyn OSP, przy obecności wielu mieszkańców, a także przybyłych gości, przyjechał do swojego miejsca garażowania upragniony ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy.
Tym samym OSP Golęczewo w swoich garażach posiada już trzy najnowocześniejsze jednostki wraz z osprzętem dla ratowania życia i mienia obywateli.

Składamy najserdeczniejsze gratulacje.

Sołtys wraz z Radą Sołecką wsi Golęczewo

Mamy Pomnik Przyrody „Dąb Niepodległości”

W ferworze przygotowań rocznicowych 100-lecia Niepodległości oraz 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, które w sposób oczywisty musiały odbyć się również w Golęczewie, zapomniano lub też przeoczono, Uchwałę Rady Gminy Suchy Las Nr III/ 37/18 z dnia 18 grudnia 2018 roku, w sprawie ustanowienia pomnika przyrody.

Miło nam poinformować, że z inicjatywy oraz wniosku Sołtysa wsi Przemysława Majkowskiego ustanowiono Pomnikiem Przyrody drzewo „Dąb Niepodległości” (dąb szypułkowy, łac. Quercus robur), rosnący na gminnej działce znajdującej się u zbiegu ulic Dworcowej i Lipowej za figurą Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej.

W ten oto sposób wieś Golęczewo wzbogaciła się o jeszcze jeden niepowtarzalny pomnik, który doskonale wpisuje się w to szczególne miejsce. Nasz „Dąb Niepodległości” dodaje swoim byciem, i to bez względu na porę roku, czy też porę dnia, majestatu i powagi, swoim trwaniem skłania do refleksji i zadumy.

Ktoś go w końcu posadził, wybrał czas i miejsce.

Poznajmy warianty korytarzowe przebiegu drogi S-11 przed spotkaniem

Jeszcze spojrzenie na przedstawione warianty korytarzowe przebiegu drogi S-11.

Zapraszamy do udziału w dyskusji na ten temat,
świetlica w Golęczewie
w dniu 9 stycznia 2019 r. o godz. 16.00.

https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/28305/S11-Oborniki-Poznan

https://www.gddkia.gov.pl/frontend/web/userfiles/articles/s/s11-oborniki-poznan_28305/Plan%20orientacyjny%20S11%20O-P-page-001.jpg

SPOTKANIE INFORMACYJNE droga ekspresowa S11 odc. Oborniki-Poznań wraz z obwodnicą Obornik

Dnia 9 stycznia 2019 r. o godz. 16:00 odbędzie się zebranie informacyjne dotyczące opracowania projektowego dla drogi ekspresowej S11 na odcinku Oborniki-Poznań – wraz z obwodnicą Obornik, organizowane przez GDDKiA Oddział w Poznaniu i wykonawcę dokumentacji projektowej – firmę AECOM Polska SP. z o.o.
Celem spotkania informacyjnego jest:
• zapoznanie społeczności lokalnej z zaprojektowanymi wariantami przebiegu drogi S11 wraz z obsługą komunikacyjną terenu przyległego,
• możliwość wyrażenia swojej opinii na temat preferencji dotyczących przebiegu drogi,
• zgłoszenie uwag i wniosków przez społeczeństwo.
Z poważaniem
Adrian Karwat
Gminna Pracownia Urbanistyczna

Zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnej atmosferze,
refleksji nad minionym czasem, wiele radości przy wigilijnym stole,
a w nadchodzącym 2019 roku wszelkiej pomyślności,
spełnienia swoich zamierzeń i pragnień
mieszkańcom Golęczewa, ich rodzinom i znajomym

życzy Sołtys wraz z Radą Sołecką
wsi Golęczewo

Golęczewo, Wigilia 2018