Majówka 2021. Pamiętaj – wywieś flagi

Majówka 2021. Pamiętajmy o wywieszeniu flag w tych ważnych dla Polaków dniach.

1 Maja – Święto Pracy
2 Maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
3 Maja – Święto Konstytucji

W Golęczewie w ważnych dla mieszkańców miejscach zawisły flagi. Maszty z flagami stanęły przy Figurze Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej, znajdującej się w miejscu pamięci narodowej, tj. przy ul. Dworcowej oraz przy stawie przy ul. Tysiąclecia przy kamieniach postawionych w rocznice 700 – lecia Golęczewa. Zawisła również flaga przy krzyżu przy ul. Dworcowej tuż przy torach kolejowych.

Maszty z flagami wywieszamy między innymi przy okazji Świąt Majowych czy Listopadowych. Flagi przy Figurze i krzyżu pozostaną przez cały maj, aż do Bożego Ciała. To pierwsze “majowe” po odnowieniu naszej Figury. Niedawno przy krzyżu stanęła nowa ławka i uchwyt na flagi, dziękujemy sponsorom, którzy zechcieli uświetnić to miejsce.

Należy również nadmienić, że zgodnie z tradycją codziennie przez cały maj przy Figurze o godz. 19:00 i przy Krzyżu przy ul. Dworcowej (przy torach kolejowych) o godz. 19:30 odbywają się spotkania mieszkańców, tzw. Nabożeństwa Majowe. Jak co roku zapraszamy do kontynuowania tej pięknej tradycji. Dziękujemy mieszkańcom, którzy przez cały rok dbają o Figurę i Krzyż, i również teraz pięknie przygotowali te miejsca na majowe obchody.